Ne 9.4.2017 / TJ Oldřichov "B" - Baník Osek 0:1 ( 0:1 )

0:1 ( 0:1 )
Branka: 7. Štainz

Sestava: Pěknice - Čarady, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Jaroslav Procházka, Jakub Procházka, Říha, Ježek (85. M. Mašek) - Štainz, Pavel Váňa

ČK: 42. Pěknice, 80. Štainz
Nedělní utkání prvního týmu tabulky s druhým a hezké počasí přilákalo mnoho diváků, kteří čekali, co nejlepší dva celky soutěže předvedou. Hned v úvodu byl aktivnější Osek a svůj nástup potrvdil již v 7. minutě, kdy Jarda Ježek vybojoval balón, upláchl obraně a předložil Štainzovi, který rozjásal osecké fandy. I nadále měl více šancí osecký Baník, ale druhou "regulérní" branku nepřidal. Jednu sice přeci jen ještě vstřelil Štainz, ale praporek pomezního rozhodčího vyletěl nahoru a branka tak uznána nebyla. Poté se hosté dostali do hry několika trestnými kopy a rohy, ale ve vápně měl Baník převahu. Dobře rozjeté utkání dostalo první trhlinu ve 42. minutě, kdy slovní zkrat brankáře Pěkniceho odměnil hlavní rozhodčí Říha červenou kartou. Do branky se tak postavil útočník Pavel Váňa, které ho hned domácí otestovali z trestného kopu, ale Pavel Váňa pokus pohotově zlikvidoval. Do poločasu se tak šlo za stavu 0:1 a ve druhé půli se čekal tlak domácích. Kdo ale čekal, že domácí zamknou Baník v jejich pokutovém území, tak musel být zklamán. Baník se sice soustředil hlavně na obranu, domácí ale nebyli schopní přejít do pokutového uzemí oslabeného soupeře. Několik pokusů skončilo buď na nohách či hlavách obránců nebo nepřesnou rozehrávkou domácích. I v deseti byl nebezpečnější Osek. Dalekonosnou parádní ránu Jakuba Maška vytáhl domácí golman na roh. Přesnou hlavičku Oty Říhy z rohového kopu vytáhl fantasticky opět brankář, Štainz tváří v tvář brankáři pouze trefil golmana a Jaroslav Procházka neprotlačil míč do sítě ani ve skrumáži v malém vápně a Otovi Říhovi po samostatném úniku už nezbyly síly na lepší zakončení. Při jednom souboji ve vápně domácích, po kterém se dostal na zem Štainz, rozhodčí vytáhl žlutou kartu, neuvědomil si ale, že má již druhou žlutou, a tak hrál ještě chvíli dál. Domácí střídačka ale rozhodčímu napověděla, že už má dvě žluté, a tak dostal Štainz po pár minutách třetí žlutou zřejmě z principu a byl vyloučen. Osečtí tak dohrávali v devíti a to už se bránilo velmi ztěžka. Domácí se dostali k několika zakončením, ale z jedné z největších šancí nedokázali trefit poloodkrytou branku. Osečtí padali do střel a chodili do soubojů obětavě i s rizikem zranění. Střelu směřující přesně k tyči vytáhl hlavou Kuba Mašek a v úplně poslední minutě po vyraženém trestném kopu dorážejí domácí hráči trefili pouze brankáře Váňu, a tak se mohli osečtí radovat z vydřené a zcela určitě zasloužené výhry.