So 1.4.2017 / Baník Osek - Proboštov "B" 1:2 ( 0:2 )

Baník Osek - Proboštov "B"
1:2 ( 0:2 )
Branky: 82. Patrik Váňa - 3. Kolinger, 35. Vácha

Sestava: Pěknice - Čarady (80. Kroft st.), Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík (75. Novák) - Jakub Procházka, V. Müller (55. Jaroslav Procházka), Říha, Ježek - Štainz, Hradecký (46. Foff)
Hned v úvodu hosté z Proboštova domácí tým zmáčkli a již ve třetí minutě se zásluhou průniku do vápna a přesného zakončení Kolingera dostali do vedení. Tlak hostů trval nějakých 10 minut. Poté se začal dostávat do šancí i domácí tým, ale příliš vyložených šancí neměl, a tak za zmínku stála pouze hlavička Petra Štainze, která ale nezamířila mezi tři tyče. Po krátkém tlaku domácích se tak znovu dostávali více do hry hosté. Štěstí při domácím týmu stálo, když hosté trefili spojnici brány a odražený míč již pokryl brankář Pěknice. Ve 35. minutě domácí tým kapituloval podruhé, když po odvrácení rohu si nikdo nevšiml dvou volných hráčů na zadní tyči, kam balon přišel a hostující Vácha zvýšil na 2:0. Poté se hosté spíše zatáhli a nechali tvořit domácí, ti se ale kromě trestného kopu Slavíka, který brankář Šnobr vytáhl parádně na roh, k ničemu dalšímu nedostali. Druhý poločas se hrálo převážně na jednu bránu a to na tu proboštovskou, ale obrana hostů vzdorovala výborně. Neujal se únik Jakuba Procházky, Jardy Ježka ani přesná střela Čaradyho. Až v 82. minutě se přízemní střelou k tyči prosadil Patrik Váňa a vykřesal jiskřičku naděje. To už se hrálo téměř výhradně jen kolem velkého vápna hostů a v něm, ale vyrovnat už Baník nedokázal a připsal si tak první jarní prohru a první soutěžní prohru bez získaného bodu od 17. září 2016.