úterý a čtvrtek - 15:45 h

So 12.11.2016 / Baník Osek - FK Bílina "B" 4:1 ( 1:0 )

Baník Osek - FK Bílina "B"
4:1 ( 1:0 )
Úvod utkání patřil spíše domácím borcům, kteří obstřelovali branku hostů, ale mezi tyče se trefit nedařilo. Po několika minutách se postupně osměloval i soupeř z Bíliny, ale vyložené šance si nevytvořil. Do vyložených šancí se naopak začali dostávat osečtí. Pokud bychom hledali v oseckém týmu největšího paliče, nemusíme nad tím přemýšlet moc dlouho. Petr Štainz ukázal, kde je jeho síla a slabina zároveň. V rozmezí 20 vteřin nastřelil hlavou dvakrát konstrukci branky. Nejprve levou tyč a chvíli poté i břevno. Následně ještě protáhl krásnou dalekonosnou střelou hostujícího brankáře Pavel Váňa, ale golman vytáhl střelu na roh. Ve 35. minutě se hra na chvíli přerušila. Důvodem byl brutální zákrok hostujícího Kozlera na stojnou nohu domácího Václava Vaigla, který bohužel pro nás dal velmi najevo, co si myslí o zákroku soupeře a oba hráče rozhodčí poslal pod sprchy. O chvíli později se domácí už mohli radovat z první branky. Ondřej Pěknice dlouhým výhozem na polovinu hřiště zrychlil akci, do které se ještě krátkou přihrávkou na Ježka vložil Petr Štainz a Jarda Ježek od poloviny hřiště upláchl všem bránícím hráčům a střelou podél brankáře poslal domácí do vedení. Tak nám skončila také první půle. Do druhé půle musel trenér Hladík nuceně dvakrát střídat, ale výkon týmu to rozhodně nijak nesnížilo. Domácí se zaměřili spíše na bránění s cílem udržet nulu, ale být stále nebezpeční dopředu. V 63. minutě utekl ze strany do vápna Pavel Váňa, jeho střelu ale brankář hostů vyrazil. K míči se ovšem dostal ostřílený osecký matador Petr Kroft, který sice první střelou trefil pouze clonícího obránce, ale dostal se ještě k jedné střele a těméř v akrobatické pozici poslal tento jednačtyřicetiletý stříbrovlas Osek do dvoubrankového vedení. Domácí tato branka ale mírně uspokojila, a tak přišel trest. Hosté dlouho uspávali domácí rozehrávkou mezi obránci, až přišla kolmice do křídla, centr a kontaktní branka z hlavy Kuklíka. Dvoubrankové vedení vrátil ale o 4 minuty později nádhernou zakroucenou střelou z trestného kopu Pavel Váňa. Do další šance se před osamoceným brankářem hostů dostal Petr Kroft, ale nezištně přihrál před prázdnou bránu Josefu Müllerovi. Bohužel pro nás do ofsajdu. I tak osečtí ale čtvrtou branku přidali. V oslnivé formě hrající Petr Kroft vysunul Pavla Váňu za obránce a ten se nemýlil - 4:1.
Branky: 39. Ježek, 63. Kroft st., 78. a 90. Pavel  Váňa - 74. Kuklík

ČK: 1:1 - 35. Vaigl - 35. Kozler

Sestava: Pěknice - Řezáč (46. Vlček), Patrik Váňa, J. Mašek, Čarady - Netáhlo (46. Kroft st.), Říha, Vaigl, Ježek (76. J. Müller ml.) - Štainz, Pavel Váňa