úterý a čtvrtek - 15:45 h

So 15.4.2017 / Baník Osek - FK Kostomlaty 2:5 ( 0:3 )

Baník Osek - FK Kostomlaty
2:5 ( 0:3 )
Branky: 49. a 88. Jakub Procházka - 4.,33. a 80. Beneš, 35. Zimmernmann, 53. Zeman

Sestava: Kroft st. - Foff, Patrik Váňa (37. Vlček), J. Mašek, Čarady - Jaroslav Procházka, V. Müller (65. Novák), Jakub Procházka, Ježek - Říha, Pavel Váňa (75. M. Mašek)
Dlouho očekávané utkání o druhé místo v tabulce přineslo rozuzlení velmi brzy. Již ve 4. minutě se po nedorozumění mezi domácím brankářem a stoperem dostal k jednoduchému zakončení do prázdné brány Beneš a otevřel skóre. Osečtí byli sice aktivní, ale neměli mezihru, postupným útokem se proti dobře organizovanému soupeři nedařilo dostat do zakončení. Osečtí tak využívali předností v rychlosti svých útočných hráčů, ale bez úspěchu. Nebezpečnější naopak  v brejkových situacích byli hosté. Po další hrubé chybě stopera Váni, způsobenou i zraněním z předchozího souboje, zvyšoval Beneš ve 33. minutě na 2:0. O dvě minuty později se pohlednou akcí dostali hosté opět do zakončení a zvýšili už na 3:0. Krutý výsledek pro domácí tým, ale musíme uznat, že zasloužený. Ve druhé vykřesal rychle jiskřičku naděje utěšenou střelou Jakub Procházka a mohlo se zdát, že se domácí ještě vzepřou k výkonu, ale čtvrtá branka za zády domácího brankáře po chybné rozehrávce o osudu utkání zřejmě rozhodla. Oba týmy, ještě měli několik příležitostí ke skórování, ale oba týmy vstřelili po jedné brance a utkání skončilo výsledkem 2:5. Šancí měli hosté z Kostomlat ale více a domácí mohli být rádi, že stav utkání nevyzněl ještě hůře, protože některé šance hostů byly tisíciprocentní. Kostomlaty tak vystřídali osecký Baník na druhém místě tabulky. Osečtí se naopak vzhledem k výhře Proboštova propadli až na čtvrté místo. Boj o první příčku ještě ale není ztracený. Na 1. příčku ztrácí Osek 4 body a jako bonus ho může těšit, že týmy z první čtyřky už má na jaře za sebou, zatímco ostatní soupeři ještě mezi sebou hrají.