úterý a čtvrtek - 15:45 h

So 25.3.2017 / FK Lahošť - Baník Osek 1:7 ( 0:3 )

FK Lahošť - Baník Osek
1:7 ( 0:3 )
Branky: 58. Marek - 28. Patrik Váňa, 35. Jakub Procházka, 44. Pavel Váňa z pen., 60. Ježek, 65. Říha, 85. Schnaubelt, 88. Štainz

Sestava: Pěknice - Čarady, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Jakub Procházka, V. Müller (50. Schnaubelt), Říha, Ježek - Štainz, Pavel Váňa (75. Kroft st.)
V úvodním jarním kole se z důvodu nezpůsobilého hřiště v Lahošti představil náš tým na domácím hřišti jako hostující tým. V úvodní dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný fotbal. Lahošť byla aktivní, ale vyložené šance si nevypracovala. Osecký Baník měl šancí více, ale branku se vstřelit také nedařilo. Ve 28. minutě nechal vzpomenout na časy v útoku osecký stoper Patrik Váňa, když na vlastní polovině založil akci, kterou i sám zakončil a poslal Baník do vedení. Po sedmi minutách bylo ještě veseleji, když dostal parádní balon za obranu Jakub Procházka a v zakončení se nemýlil. V závěru první půle dostala balón hrající osecká legenda Václav Müller, který rychlostí trabantu před servisní prohlídkou vlétl do vápna, kde ho soupeř zastavil jen za pomoci faulu a následující penaltu proměnil Pavel Váňa. V úvodu druhé půle se snažila Lahošť ještě něco udělat s výsledkem a po chybě ve středu hřiště se jim povedlo v 58. minutě snížit. Hned po rozehrávce si vzal míč do své správy Jaroslav Ježek a svou individuální nádhernou akcí vrátil oseckým tříbrankové vedení. To byla pro Lahošť velká rána a dál se zápas už spíše dohrával. Zvlášť když o 5 minut později se nejlépe ve vápně Lahoště zorientoval Říha a zvýšil na 5:1. V závěrečné pětiminutovce se ještě prosadil po zpětné přihrávce Schnaubelt a chvíli po něm po akci Jakuba Maška i Petr Štainz. Osečtí tak vstoupili do jarní části vysokou výhrou 7:1.