1. kolo - 25.8.2018 / TJ Baník Osek - SK Bezděkov 3:0 ( 0:0 )

TJ Baník Osek - SK Bezděkov
3:0 ( 0:0 )
Branky: 65. Štainz, 69. a 75. Pour

Sestava: Pěknice - S. Kubásek, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Kastl (60. Koppa), Říha, Jaroslav Procházka (80. M. Kubásek), Ježek (46. Pavel Váňa) - Štainz (76. Hladík), Pour (85. Košťál)

Osek se vrátil po 3 letech do krajské soutěže a hned na úvod se střetl s jedním z největších favoritů na postup do A-třídy. SK Bezděkov byl před zápasem v jasné roli favorita a domácí nevěděli, co mají od soupeře a vůbec od nové soutěže očekávat. Po úvodním oťukávání se začali objevovat šance na obou stranách. Hosté ale v prvním poločase pouze nepřesně mířili po rohu hlavou mimo branku a u výborně zakrouceného trestného kopu se vyznamenal domácí brankář Pěknice. Na druhé straně pálil nebezpečně Kastl a Říha, průnik Ježka zastavil hostující brankář, stejným způsobem zmařil i průnik Říhy. Osečtí zahrozili také z rohu, jenže Patrik Váňa hlavou síť také nerozvlnil a trefil pouze brankáře, chvíli poté nastřelil Slavík výbornou střelou tyč. Poločas tak skončil nerozhodně 0:0, ale více šancí si vypracovali domácí. Ve druhé půli se Baník nemohl dlouho dostat do tempa a tempo hry určovali hosté, vyloženou šanci si ale nevypracovali. V 65. minutě dostala balón za obranu letní posila týmu Víťa Pour, který vybídl ještě ke skórování Petra Štainze, jenž se nemýlil a otevřel skóre. Na hřišti i v hledišti vypukla radost. Celá stovka přítomných diváků se dostala do varu a hnala domácí ještě k lepšímu výkonu. O čtyři minuty později překvapil Jaroslav Procházka lobem hostujícího brankáře, který pouze vyrazil míč před sebe a Víťa Pour dorazil míč do odkryté brány. Svůj i týmový skvělý výkon završil opět Víťa Pour v 75. minutě, kdy se parádně přes zeď trefil s přímého kopu. V poslední patnáctiminutovce byla znatelná snaha hostujícího týmu, ale jejich kombinace byly převážně uspěchané a zbrklé a domácí obrana si s nimi poradila. Osečtí tak vstoupili do nové soutěže fantastickým vítězstvím nad favoritem 1. B-třídy po výsledku 3:0 a již teď se těší na další kolo, ve kterém na domácím hřišti přivítá v derby FK Duchcov. Závěrem děkujeme všem fanouškům, děkujeme za podporu, věříme, že jsme Vás výkonem potěšili a věříme, že se na stadionu již v sobotu 1. září opět uvidíme.