10.kolo - So 27.10.2018 / Baník Osek - SK Dušníky 3:1 ( 3:1 )

Baník Osek - SK Dušníky
3:1 ( 3:1 )
Branky: 22. Patrik Váňa z PK, 42. Pavel Váňa, 44. Pour - 10. Tuzar

Sestava: Divíšek - Košťál, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Kastl (60. Prášek), Říha, Procházka, M. Kubásek (50. Čarady) - Pavel Váňa (80. Koppa), Pour
Důležitý zápas o 3 body se odehrál v sobotu na oseckém stadionu, kde jsme přivítali SK Dušníky. Oba týmy v tabulce dělily 4 body, a tak osečtí cítili velkou příležitost odpoutat se bodově od dalšího týmu. Vzhledem k tomu, že o záchranu se letos musí bojovat i v horní polovině tabulky, tak je důležité, aby si tým držel bodový odstup od týmů na 6. a 7. místě.
Opět, jako už obvykle, na nás nastoupil tým výškově výraznější. Hosté se toho také snažili dostatečně využívat a hru měli v prvním poločase založenou na dlouhých centrovaných míčích na svou věž v útoku. Z centrovaných míčů ale nic nevytěžili. Naopak skórovali z jiné situace. Pro nás jsme již tradičně obdrželi branku z trestného kopu a prohrávali již v 10. minutě 0:1. Po vstřelené brance se náš tým zmátořil a začal také vystrkovat růžky. Ve 22. minutě byl ve vápně podražen Pavel Váňa a starší z Váňů veterán Patrik penaltu proměnil. I nadále jsme byli aktivnějším týmem. Odměny jsme se dočkali ve 42. minutě. Pavel Váňa po úniku ze strany zasekl ve vápně balón, poslal tím obránce na druhou stranu a na vzdálenější tyč obstřelil brankáře hostí a vedli jsme 2:1. Minutu před půlí opět unikal Pavel Váňa po kraji, tentokrát poslal míč po zemi pod sebe do vápna, kde si míč zpracoval Víťa Pour, a pokud by se golman nehnul, tak tam tváří v tvář zřejmě stojí dodnes. Každopádně  brankář alespoň mrkl a Víťa poslal míč do sítě a osecké do dvoubrankového vedení. Tak nám skončil úspěšný první poločas, po kterém si mohl oddechnout hlavně Pavel Váňa, který se poprvé v sezóně trefil a už nemusel nadále poslouchat narážky na svou střeleckou potenci. Někteří diváci dokonce tvrdili, že Pavel zhubnul, ale to asi museli hodně navštěvovat Čárovo stánek.
Ve druhé půli hosté prostřídali a hráli aktivně, vytvořili si trvalý tlak a ačkoliv to byli oni, kdo druhý poločas hrál útočně a byl lepší, na vstřelenou branku to nestačilo. Osečtí svůj dvoubrankový náskok ubránili a připsali si tak velmi důležité 3 body do tabulky.
Za týden vyjíždí Baník na utkání do Černivu. Je to letos poslední nedělní výkop, za což jsme rádi a věříme, že s námi vyrazí i početná skupinka diváků, která bude jistě mít ještě v paměti černivské bramboráčky.