2. kolo - So 1.9.2018 / Baník Osek - FK Duchcov 2:1 ( 1:1 )

Baník Osek - FK Duchcov
2:1 ( 1:1 )

Branky: 18. Patrik Váňa z PK, 54. Pour - 11. Tesařík

Sestava: Pěknice - S. Kubásek, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Kastl (69. M. Kubásek), Říha, Jaroslav Procházka (82. Prášek), Košťál - Pour (77. Čarady), Koppa (60. Pavel Váňa)
Osecký stadion pod Stropníkem přivítal v sobotu první ze dvou letošních derby v B-třídě a soupeř byl velmi atraktivní. FK Duchcov přijížděl do Oseka po představení z 1. kola, ve kterém doma převálcoval Černčice 7:0, v roli favorita. Osečtí také porazili favorita soutěže Bezděkov 3:0, ale favoritem utkání byli i tak hosté. Hned v úvodu zahrozili oba týmy jednou na každé straně. Za osecké pálil ostře na bránu Kastl, ale brankář Kouba střelu vyrazil. V 11. minutě dostali hosté příležitost z trestného kopu. Exekuce se ujal Dušan Tesařík, který zeď perfektně obstřelil a poslal duchcovské do vedení. Domácí, hnáni silnou fanouškovskou základnou, vyvinuli vysokou snahu o vyrovnání a po faulu na Přemka Košťála byli za snahu odměněni ve formě kopu z pokutové značky. Patrik Váňa brankáře Koubu překonal a srovnal stav na 1:1. V první půli ještě měl za osecké výbornou střeleckou pozici Ota Říha a Víťa Pour, ale jejich pokusy se mezi tři tyče nevešli. Na druhé straně se do ojedinělého brejku dostal Roman Kliský, ale brankář Pěknice zasáhl výborně a nedovolil změnu stavu.
Do druhé půle nastoupili aktivněji domácí a po 9 minutách se skóre měnilo. Trestný kop rozehrál Martin Kastl nakrátko na Jaroslava Procházka, jehož střelu na kluzkém terénu brankář Kouba pouze vyrazil před sebe a Víťa Pour si již s dorážkou poradil. Začal se očekávat nápor hostů, ale ti si mnoho šancí nevypracovali. Nejnebezpečnější byl opět pokus Dušana Tesaříka z trestného kopu, když si nechal zeď prodloužit o dalších 5 hráčů, ale brankář Pěknice si i s touto ukrytou střelou dokázal poradit. V závěru mohl přidat po pěkné akci pojistku Víťa Pour, ale hlavou přestřelil branku. Osečtí se i tak mohli po sladkém vítězství nad rivalem radovat z dalších 3 bodů a i po druhém kole zůstává stoprocentní.