3. kolo - So 8.9.2018 / Podřipan Rovné - Baník Osek 1:4 ( 1:4 )

Podřipan Rovné - Baník Osek
1:4 ( 1:4 )
Branky: 10. Gipfl - 12. Slavík, 19. Jaroslav Procházka, 27. Pour, 30. Říha

Sestava: Kühnel - S. Kubásek, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík (46. Ježek) - Kastl (68. M. Kubásek), Jaroslav Procházka, Říha, Košťál - Koppa (61. Štainz), Pour (82. Hladík)
V rámci třetího kola I. B - třídy vyjel Baník na svůj letošní první výjezd a hned k jednomu z nejméně oblíbených soupeřů - Podřipanu Rovné. Statistika vzájemných zápasů nebyla k našemu mužstvu příznívá. V Rovné osecký Baník ještě nikdy nesebral více jak jeden bod. Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný fotbal, hra se přelévala a první otevřeli skóre domácí. Ačkoliv jen z těsného, pouhým okem snadno přehlédnutelného, třímetrového ofsajdu se domácí Gipfl dostal za obranu oseckých a v první velké šanci si poradil bez chyby. Domácí tak šli do vedení 1:0. Osečtí odpověděli téměř okamžitě. Na přetažený centr si naběhl Slavík, hlavou do protipohybu brankáře srovnal již za dvě minuty krok a mezi oseckými fanoušky způsobil takovou euforii, že blána bubnu nevydržela. O 7 minut později číhal při centru na zadní tyči Jaroslav Procházka a ve skluzu rozjásal osecké diváky podruhé. Pro domácí to ale nebyla poslední rána. Ve 27. minutě dostal balón za obranu Víťa Pour a přidal třetí hřebíček do rakve domácích. Protože má ale rakev čtyři rohy. Tak kompletní uzavření obstaral hlavou po trestnému kopu Ota Říha. Domácí se snažili z této situace dostat, ale hřebíčky v rakvi byly dobře přibité. A tak když ve 40. minutě nařídil rozhodčí Čáka penaltu pro domácí, tak další knockout vystavil ve své premiéře v oseckém dresu brankář Kurt Kühnel, který si s pokusem domácího Pištory poradil.
Do druhé půle nastoupili domácí chvílemi drtivým náporem, ale kontaktní branku nevstřelili, a tak snaha o změnu skóre pomalu uvadala. Naopak v závěru mohl přidat další pojistku Petr Štainz, ale nechal vyniknout domácího brankáře. Za zmínku také stojí vzrůst Jaroslava Ježka, který za utkání stihl vyrůst asi o 2 cm. Výrazně mu v tom pomohl protihráč, kterému se zalíbil Jardovo krk, za který ho vytahal. Snad to Jardovi Ježkovi pomůže v hlavičkových soubojích. Protihráči to pomohlo pouze k odměnění žlutým kartónkem. Nemusíme se ovšem bavit o tom, že žlutá karta byla největší milostí pro domácí za celé utkání. Osečtí tak i ve třetím utkání drží neporazitelnost a společně s Českými Kopisty zůstali jediní bez ztráty bodu. Děkujeme všem příznivcům za podporu, kterou prokázali i nejvzdálenějším výjezdem. Věříme, že Vás přilákala hra oseckého družstva a ne jen svatá hora Říp. Těšíme se na Vás i v příštím kole, ve kterém přivítáme na domácím hřišti v derby Baník Ohníč.