úterý a čtvrtek - 15:45 h

5.kolo - Ne 23.9.2018 / Sokol České Kopisty - Baník Osek 8:4 ( 5:3 )

Sokol České Kopisty - Baník Osek
8:4 ( 5:3 )
Branky: 15., 23., 29., 37., 49. a 67. Hýř, 10. a 47. Kutzler - 4. a 67. Pour, 39. Ježek, 44. Říha

Sestava: Kühnel - S. Kubásek, Patrik Váňa, J. Mašek, Čarady (33. Ježek) - Košťál, Říha, Procházka, Kastl - Štainz (61. Hladík), Pour
Očekávaný souboj o první místo v tabulce dopadl jasným vítězstvím domácího Sokolu. Osečtí sice vstoupili do utkání výborně a už ve 4. minutě poslal hosty do vedení Víťa Pour, ale poté několika hrubými chybami poslali sami osečtí domácí hráče na koně. Ve 37. minutě již byl stav 5:1 pro domácí. Osečtí v poslední pětiminutovce využili možná i podcenění soupeře a stáhli dvěma slepenými brankami Ježka a Říhy skóre na 5:3. Plány o pokus o vyrovnání či otočení výsledku vzali za své hned z kraje poločasu. Domácí přidali během čtyř minut dvě branky a prakticky rozhodli utkání. Útočné eso domácích Petr Hýř sám nastřílel 6 branek. Jeho rychlé nohy nadělaly oseckým téměř neřešitelný problém. Jiskřičku naděje vykřesal v 67. minutě z trestného kopu Víťa Pour, ale hned vzápětí vrátil svou poslední brankou klid na kopačky domácích Hýř. Oseckým patří ke cti, že za jakéhokoliv stavu se snažili hrát útočně a fotbalově, což se dařilo. Bohužel taktika domácích ubránit, nakopnout za obranu a radovat se byla tentokrát suverénně efektivnější. Osecký Baník si tak připsal první bodovou ztrátu, i tak ale bodový počin je prozatím velmi slušný a je zapotřebí hodit jednu prohru za hlavu a jít se vztyčenou hlavou naproti dalšímu utkání a dalšímu boji o 3 body.