6.kolo - So 29.9.2018 / Baník Osek - SK Lukavec 3:1 ( 2:1 )

Baník Osek - SK Lukavec
3:1 ( 2:1 )

Branky: 14. Košťál, 32. Říha, 92. M. Kubásek - 33. Šenfeldr

Sestava: Divíšek - S. Kubásek, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík (80. M. Kubásek) - Kastl, Říha, Procházka (46. Dragoun), Košťál - Pavel Váňa (61. Ježek, 91. Koppa), Hladík (65. Prášek)
V šestém kole přivítal  domácí tým nepříjemného soupeře SK Lukavec. Domácí chtěli odčinit vysokou prohru z Kopist a hned od úvodu byli lepším týmem. Hosté se příliš před domácí branku nedostávali. Ve 14. minutě hostující brankář neudržel poměrně jednoduchý centr a Přemek Košťál vyražený balón hlavou vrátil za záda brankáře a domácí šli do vedení. I nadále měli domácí více ze hry a ve 32. minutě potrestal opět nedůraz v souboji hostující brankáře Ota Říha a zvýšil na 2:0. Hned po minutě se ale radovali hosté. Šenfeldr trefil odražený míč výstavně přízemní střelou k tyči a postaral o nejkrásnější moment utkání. Kontaktní gól hosty nakopl a do konce prvního poločasu byli hosté z Lukavce lepším týmem. Domácí ale jednobrankový náskok do poločasové přestávky udrželi.
Druhá půle začala šancí domácího Lukáše Dragouna, ten ale netrefil míč ideálně. Domácí se celý druhý poločas herně hledali, nebylo to ono a hosté cítili velkou šanci k vyrovnání. Utkání se přiostřovalo, chvílemi přciházeli zákroky jak z boxovacího ringu. Velkou zásluhu na tom měl i hlavní rozhodčí utkání, který již v prvním poločase několik zákkroků pouštěl na obě strany a hranici pro faul nastavil hodně vysoko. Postupem času se pak k ostřejší hře dostávali hráči obou družstev. Nejbrutálnější faul utkání předvedl nakonec hostující Kolář, který bez známek zájmu o balon sestřelil loktem do obličeje domácího Míru Slavíka, který s otřesem hlavy (mozku naštěstí nikoliv) musel být střídán. Hostující Kolář byl potrestán pouze žlutou kartou. Za stejný zákrok dostal Milan Baroš druhý den poněkud odlišnou barvu kartónku. Míru Slavíka ale musel nahradit Michal Kubásek. Ve druhé půli měli více šancí hosté, ale ve většině případů ani netrefili brankové zařízení. Pojistku tak mohl přidat v 92. minutě hráč, který je vždy o myšlenku napřed. Michal Kubásek byl i tentokrát o myšlenku napřed a míč po centru ideálně netrefil. Bohudík byl brankář hostí o myšlenku pozadu, a tak se myšlenkové pochody srovnaly a Michal Kubásek mohl přidat pojistku a svůj premiérový gól v oseckém dresu, po kterém mohly už bez myšlenek jít ruce nad hlavu.
Osečtí tak mají z šesti utkání 15 bodů a dál se drží k překvapení všech ve vedoucí skupince týmů.