9. kolo - Ne 21.10.2018 / Sokol Malé Žernoseky - Baník Osek 1:2 ( 1:0 )

1:2 ( 1:0 )
Branky: 41.Durček - 60. a 81. Říha

ČK: 73. Jopa - 73. S. Kubásek

Sestava: Divíšek - S. Kubásek, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Koppa (46. Štainz), Říha, Procházka (90. M. Mašek), Košťál (61. Čarady) - Kastl (55. M. Kubásek), Pour
Po dvou porážkách v řadě potřeboval osecký Baník již zabrat a získat opět nějaké body do tabulky. Soupeři již začali dotahovat náskok z úvodu soutěže, který si Baník vypracoval a tentokrát měl ideální příležitost na hřišti Malých Žernosek, které se krčili u dna tabulky se sedmi body. První komplikace nastala již před zápasem. Jedno z aut cestujících k utkání se nějak záhadně ocitlo místo Malých Žernosekách v těch Velkých. Tyto obce od sebe sice dělí vzdušnou čarou asi 400 metrů, ale jelikož nejsme žádní "podvodníci", muselo toto auto cestovat do těch správných Žernosek nadvodní cestou. Nejbližší most přes řeku byl ale až u Litoměřic. Zápas ale naštěstí celkem v klidu stihli.
Nyní k utkání. První poločas lze hodnotit velmi těžce. Výkon oseckého mužstva byl bídný, ostudný a mohli jsme být velice rádi, že domácí svoje dvě stoprocentní šance v první půli nevyužili. Osečtí měli pouze dvě střely ze střední vzdálenosti, které minuly zařízení a jeden povedený trestný kop Víti Poura, který ale také skončil těsně vedle tyče. Do kabin šli nakonec veseleji domácí, protože ve 41. minutě napřáhl z trestného kopu Durček a znovu díky teči hráče ve zdi míč zapadl do protipohybu brankáře Divíška až do sítě. Výkon oseckého družstva se ale ani nedal hodnotit, jak byl špatný.
To ve druhé půli to bylo o něčem jiném. Osečtí byli aktivní, přitvrdili v soubojích, bojovali o každý balón a odměny se dočkali v 60. minutě, kdy se hlavou po rohovoém kopu prosadil Ota Říha. Po vstřeleném gólu byli osečtí stále aktivní a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. Po jednom náznaku o únik byl zezadu zakářně na kotníky faulován v 73. minutě Standa Kubásek, který si to ale bohužel nenechal úplně od protihráče líbit a do protihráče posléze vrazil. Rozhodčí utkání tak vyloučil oba hráče a pokračovalo se o destíti na obou stranách. Více ze hry měl stále Osek a v 81. minutě přišlo rozuzlení. Ota Říha po pár měsících vyslechl trenéra s jednoduchým pokynem "vystřel" a Ota po zpětné přihrávce na vápno takovým stříleným lobem rozvlnil síť v domácí brance. Poprvé tak od 2. června 2012 vstřelil v soutěžním utkání dvě branky. Tehdy utkání skončilo proti SKP Kadaň 0:2 a i tentokrát se stal opět jedniným střelcem týmu v utkání. Malé Žernoseky se sice pokusili o závěrečný tlak, měli dokonce i velkou příležitost, ale s výsledkem utkání už to nezahýbalo. Osek tak po dvoutýdenním půstu bere opět 3 body.